Înscrie-te la Cupa Moldovei 2022 (Video), Data limită de înregistrare: vineri, 21 ianuarie, Federația Sportivă Națională de Minifotbal din Moldova. Creat pe Join.Football

Știre

14.01.2022

Înscrie-te la Cupa Moldovei 2022 (Video)

14.01.2022

Înregistrează-ți echipa în competiția surprizelor, unde fiecare are șansă la trofeu!

FSNM lansează Cupa Moldovei!
Data limită de înscriere: vineri, 21 ianuarie

Federația Sportivă Națională de Minifotbal invită firmele, brandurile și grupurile de amatori la campionat în format 5+1, disputat în 2-3 weekenduri la Urban Arena din Chișinău!

Doritorii de a forma o echipă și a participa la MF Series, Cupa Moldovei sunt rugați să apeleze la numărul 069068514 pentru detalii.

Cupa Moldovei

•   Durata: 5-7 zile (29 ianuarie - 13 februarie 2022)
      * 29-30 ianuarie - preliminarii (dacă va fi cazul)
      * 5 februarie - șaisprezecimi 1/16
      * 6 februarie - optimi 1/8
      * 12 februarie - sferturi 1/4
      * 13 februarie - semifinale 1/2
      * 26-27 februarie - finala (prealabil)
  •   Data limită de înregistrare: vineri, 21 ianuarie
  •   Tragerea la sorți și stabilirea tabloului competițional: marți, 25 ianuarie (capi de serie)
  •   Echipament complet obligatoriu din optimi, 1/8
  •   Deținătorii locurilor 1-2 se vor alege cu medalii și cupe
    1 loc - 4.000 lei, 2 loc - 2.000 lei (în cazul a 16 echipe înregistrate la turneu)
  •   Format: cupă, sistem eliminatoriu clasic. În caz de egalitate se vor executa câte 3 penalty-uri. Vor fi desemnați 5 jucători care vor executa penalty-urile prin rotație și un portar care va para penalty-urile. Aceștia nu pot fi înlocuiți după startul loviturilor de departajare. În finală se vor adăuga 2 reprize de prelungiri a câte 5 minute fiecare.
  •   În teren: 5 jucători + 1 portar. 2 reprize a câte 25 de minute fiecare. Mingea - nr.5.
  •   Jucătorii care vor acumula 2 cartonașe galbene pe parcursul competiției, în partide diferite vor fi suspendați 1 etapă. Înainte de finală cartonașele galbene vor fi anulate.
  •   Contestațiile se pot depune maxim până la 48 de ore după încheierea partidei sau până la începutul meciului următor în cazul competițiilor eliminatorii.

Locul: Chișinău, Telecentru, str. Gheorghe Asachi 23A, Urban Arena (4 terenuri cu vestiare moderne).